<![CDATA[ Wageningen Bioveterinary Research Nieuws RSS ]]> <![CDATA[ Laser weert wilde (water)vogels uit stalomgeving van pluimveebedrijf in strijd tegen vogelgriep ]]> Mon, 08 Mar 2021 07:00:00 GMT <![CDATA[ We willen nooit meer zo overvallen worden door een virus ]]> Thu, 04 Mar 2021 07:30:00 GMT <![CDATA[ Vroegtijdig vaststellen van rhinopneumonie kan uitbraak voorkomen ]]> Wed, 03 Mar 2021 14:18:00 GMT <![CDATA[ Wageningen Bioveterinary Research aangewezen als VN-referentiecentrum ]]> Tue, 02 Mar 2021 07:00:00 GMT <![CDATA[ Overdracht blauwtongvirus bij runderen en schapen op Nederlandse bedrijven ]]> Wed, 24 Feb 2021 07:22:00 GMT <![CDATA[ Risicoanalyse vogelgriep (HPAI) 2020/2021 ]]> Mon, 22 Feb 2021 07:30:00 GMT <![CDATA[ Vogelgriep bij pluimvee in 2020/2021 ]]> Mon, 22 Feb 2021 08:00:00 GMT <![CDATA[ Vier overwegingen in de discussie wel of niet vaccineren tegen vogelgriep ]]> Sun, 07 Feb 2021 20:30:00 GMT <![CDATA[ Nieuw vaccin tegen Rift Valley fever veilig en effectief in drachtige schapen ]]> Wed, 27 Jan 2021 13:00:00 GMT <![CDATA[ WBVR-onderzoek geeft inzicht in verloop van vogelgriepinfecties ]]> Fri, 08 Jan 2021 13:39:00 GMT <![CDATA[ Huidige vogelgriep virus lijkt op virussen gevonden in Egypte, Kazachstan en Rusland ]]> Thu, 19 Nov 2020 07:00:00 GMT <![CDATA[ Vragen en antwoorden over de COVID-19 besmetting bij nertsen ]]> Wed, 11 Nov 2020 16:00:00 GMT <![CDATA[ Eerste publicatie over overdracht coronavirus op nertsenbedrijven ]]> Tue, 10 Nov 2020 13:56:00 GMT <![CDATA[ COVID-19 geconstateerd op diverse nertsenbedrijven ]]> Sun, 25 Oct 2020 10:00:00 GMT <![CDATA[ Hoog pathogene vogelgriep bij wilde vogels in 2020 ]]> Wed, 21 Oct 2020 11:54:00 GMT <![CDATA[ Eerste besmetting met westnijlvirus in Nederland vermoedelijk door muggenbeet ]]> Thu, 15 Oct 2020 11:47:00 GMT <![CDATA[ Westnijlvirus serieuze bedreiging ]]> Wed, 14 Oct 2020 22:00:00 GMT <![CDATA[ ‘Fast lane’ lab ingericht voor voorrang testen coronavirus ]]> Wed, 23 Sep 2020 14:18:00 GMT <![CDATA[ Laboratoria willen innovatiekracht bundelen en samen bijdragen aan meer coronavirus testcapaciteit in Nederland ]]> Thu, 17 Sep 2020 14:00:00 GMT <![CDATA[ Betere schatting introductiemoment vogelgriep op pluimveebedrijven ]]> Mon, 07 Sep 2020 07:00:00 GMT <![CDATA[ Toename meldingen dode vissen en watervogels ]]> Tue, 11 Aug 2020 10:10:00 GMT <![CDATA[ Nertsen met COVID-19 overleden aan ernstige longontsteking ]]> Mon, 03 Aug 2020 07:00:00 GMT <![CDATA[ Antibioticaresistentie in Nederland stabiel ]]> Thu, 25 Jun 2020 14:00:00 GMT <![CDATA[ Hoger risico op vogelgriep in de winter ]]> Thu, 18 Jun 2020 07:32:00 GMT <![CDATA[ Uitbreiding WBVR testcapaciteit coronapatiënten ]]> Wed, 27 May 2020 15:15:00 GMT <![CDATA[ Laserapparatuur om wilde (water)vogels te weren bij pluimveebedrijven ]]> Wed, 27 May 2020 07:30:00 GMT <![CDATA[ Synthetische antilichamen gemaakt met behulp van bacteriële superlijm in de strijd tegen opkomende virussen ]]> Wed, 29 Apr 2020 06:17:00 GMT <![CDATA[ Vogelgriep H5N8 en de gevolgen voor Nederland ]]> Tue, 28 Apr 2020 16:00:00 GMT <![CDATA[ Ook in Utrecht, Gelderland en Overijssel meer kans op longontsteking dichtbij geitenhouderij ]]> Sun, 26 Apr 2020 09:00:00 GMT <![CDATA[ Samenwerking WUR en CEPI om vaccins tegen het COVID-19 coronavirus te testen ]]> Thu, 16 Apr 2020 13:15:00 GMT <![CDATA[ Zes vragen en antwoorden over het coronavirus en COVID-19 ]]> Mon, 16 Mar 2020 09:00:00 GMT <![CDATA[ ‘Snelle verspreiding Coronavirus zorgwekkend’ ]]> Wed, 26 Feb 2020 15:00:00 GMT <![CDATA[ Kans op vervliegen eendenmest - Start eerste onderdeel nieuw onderzoek vogelgriep ]]> Thu, 06 Feb 2020 09:30:00 GMT <![CDATA[ Zo maak je een coronavaccin ]]> Mon, 03 Feb 2020 15:04:00 GMT <![CDATA[ Internationale samenwerking Global One Health ]]> Mon, 20 Jan 2020 16:41:00 GMT <![CDATA[ Laag pathogene H6 vogelgriep virussen in Nederland in 2019 ]]> Fri, 20 Dec 2019 13:45:00 GMT <![CDATA[ Uniformiteit noodzakelijk in onderzoek naar vogelgriep in pluimvee ]]> Tue, 15 Oct 2019 14:15:00 GMT <![CDATA[ Mensen zelf voornaamste bron van ESBL-antibioticaresistentie ]]> Mon, 02 Sep 2019 11:00:00 GMT <![CDATA[ 12,5 miljoen dollar voor ontwikkeling humaan vaccin Rift Valley fever ]]> Wed, 10 Jul 2019 08:00:00 GMT <![CDATA[ Gemeente Lelystad op bezoek bij WBVR ]]> Wed, 03 Jul 2019 11:53:00 GMT <![CDATA[ Antibioticaresistentie blijft in Nederland redelijk stabiel ]]> Thu, 27 Jun 2019 08:00:00 GMT <![CDATA[ Afrikaanse Varkenspest in China, heeft dit gevolgen voor Nederland? ]]> Mon, 24 Jun 2019 10:42:00 GMT <![CDATA[ Oproep tot bewustwording antibioticaresistentie ]]> Thu, 20 Jun 2019 14:00:00 GMT <![CDATA[ Toekomstige virussen tackelen met nieuwe onderzoeksmethoden ]]> Thu, 06 Jun 2019 07:25:00 GMT <![CDATA[ Vogelgriep H3N1 in Nederland niet vastgesteld ]]> Tue, 21 May 2019 06:47:00 GMT <![CDATA[ Verhongering oorzaak van sterfte zeekoeten ]]> Sat, 30 Mar 2019 11:27:00 GMT <![CDATA[ Nieuw vaccin tegen Rift Valley fever ]]> Tue, 19 Feb 2019 09:01:00 GMT <![CDATA[ In Memoriam Prof. Dr. H.W. (Hans) de Vries ]]> Mon, 11 Feb 2019 15:49:00 GMT <![CDATA[ Onderzoek naar verhoogde zeevogelsterfte ]]> Wed, 06 Feb 2019 15:31:00 GMT <![CDATA[ In Memoriam dr. P.H. (Jeroen) Bool ]]> Tue, 05 Feb 2019 09:42:00 GMT