Ga naar de inhoud

De schoolomgeving als maatschappelijke en groene leeromgeving

Groene schoolomgeving

In het kort

Schoolomgeving
  • Maandag 12 april 2027 16.00 tot 20.00 uur
  • Doelgroep: Havo- en vwo-docenten (alle vakgebieden), mentoren, schoolleiders en coördinatoren
  • locatie: Op locatie bij een gastschool
  • Onderdeel van de Leergemeenschap Onderwijsvisie en pedagogiek
  • €125 voor deze nascholing of €800 voor de hele serie

Hoe zet je de schoolomgeving in voor maatschappelijk betrokken onderwijs? Tijdens dit bezoek aan een duurzame voorbeeldschool ontdek je hoe architectuur, groene inrichting én lesactiviteiten samen het leren versterken.

Wat gaan we doen?

Tijdens deze inspirerende bijeenkomst van de Leergemeenschap onderwijsvisie en pedagogiek gaan we op scholenbezoek. We zijn te gast bij een school die al stappen heeft gezet in het verduurzamen en vergroenen van de schoolomgeving. We bekijken met eigen ogen hoe de fysieke ruimte daar dient als springplank voor maatschappelijk betrokken onderwijs.

We onderzoeken de nauwe wisselwerking tussen pedagogiek en de ruimte om ons heen. Aan de hand van een rondleiding en interactieve uitwisseling duiken we in drie concrete pijlers:

  • Architectuur (de visie achter het gebouw)
  • Inrichting (van groene schoolpleinen tot uitnodigende gezamenlijke ruimtes)
  • Activiteiten (hoe docenten deze omgeving actief benutten in hun lessen en projecten).

Natuurlijk is er ook ruimte om ervaringen en dilemma's uit jullie eigen schoolpraktijk met elkaar te bespreken.

Wat leer en neem je mee?
  • De pedagogiek van de ruimte: Je ontwikkelt een scherper blik op hoe de inrichting van jouw klaslokaal, gangen en schoolplein het leren en het welzijn van leerlingen beïnvloedt.
  • Inspiratie uit een best practice: Door een duurzame voorbeeldschool te bezoeken, zie je direct hoe abstracte visies over groen en burgerschap vertaald zijn naar tastbare ontwerpen en ruimtes.
  • Concrete handvatten voor jouw school: Je verzamelt laagdrempelige ideeën en aanpassingen voor zowel de fysieke inrichting als lesactiviteiten die je direct op jouw eigen school kunt aankaarten of toepassen.
  • Verbinding met schoolbrede doelen: Ontdek hoe een groene schoolomgeving naadloos aansluit bij de Whole School Approach en het versterken van burgerschapsonderwijs.
  • Waardevolle intervisie: Je reflecteert samen met collega-docenten en coördinatoren uit de leergemeenschap op de kansen en obstakels bij het vergroenen en verduurzamen van jullie eigen leeromgeving.
Voor wie is deze bijeenkomst?

Deze sessie is waardevol voor alle docenten en mentoren in het voortgezet onderwijs die geloven dat leren niet stopt bij de drempel van het klaslokaal. Daarnaast is dit een onmisbare bijeenkomst voor schoolleiders, duurzaamheidscoördinatoren, facility managers en kartrekkers die op schoolniveau nadenken over de inrichting van het gebouw, vergroening van het schoolplein en de implementatie van de Whole School Approach.

Deze nascholing is onderdeel van de Leergemeenschap onderwijsvisie en pedagogiek. Je kunt dus ook alle nascholingen volgen voor een vaste prijs.

Wil je op de hoogte gehouden worden?

Neem contact met ons op!

Wageningen Pre-University

Team Pre-University

Datum

ma 12 april 2027
16:00 - 20:00

Organisatie-eenheid

Wageningen Pre-University

Externe locatie

Op een school

Prijs

€125 - Volg alle Leergemeenschap nascholingen voor €800,-

Volg Wageningen Pre-University op social media

Blijf op de hoogte en volg alle activiteiten en verhalen van onze studenten.