Ga naar de inhoud
Alumni testimonial

Alumniverhaal Tomas Hidde Hoekstra

Tomas Hidde Hoekstra
Project coordinator World Waternet Ethiopia

Ik ben de schakel tussen onze partners in Ethiopië en Nederland.

Tomas Hidde Hoekstra werkt als projectcoördinator bij World Waternet Ethiopia, de non-profitorganisatie van Waternet, het waterbedrijf van Amsterdam. "We ondersteunen verschillende waterbedrijven op het gebied van afvalwater, oppervlaktewater en drinkwater. Daarbij houd ik me bezig met kennisuitwisseling en capaciteitsopbouw. Juist die afwisseling in onderwerpen maakt mijn werk zo interessant."

"Ik ondersteun projectleiders en projectmedewerkers uit Nederland, bijvoorbeeld tijdens een werkbezoek aan een afvalwaterproject in Ethiopië. Vooraf stem ik met de afvalwaterbedrijven waarmee we samenwerken het programma af, zowel telefonisch als tijdens bezoeken. Ik ben de enige medewerker van World Waternet die in Ethiopië is gestationeerd. Dat maakt mijn werk uitdagend, maar ook erg leuk. Ik ben de schakel tussen onze partners in Ethiopië en Nederland."

Waterprojecten in Ethiopië

"Mijn werk is heel afwisselend. Ik neem deel aan werkbezoeken, schrijf rapportages en zorg ervoor dat afspraken met onze Ethiopische partners worden opgevolgd. Zo hebben we voor een drinkwaterproject trainingen gegeven over het installeren en gebruiken van flowmeters, waarmee lekkages snel kunnen worden opgespoord. De kennis die ik tijdens werkbezoeken opdoe, gebruik ik om nieuwe samenwerkingen en projectkansen te verkennen. Daarnaast adviseer ik projectmedewerkers bijvoorbeeld over hoe zij beter kunnen aansluiten bij de lokale situatie en trainingen interactiever en effectiever kunnen maken."

Internationale studie

"Ik heb zowel de bachelor als de master International Land and Water Management gevolgd. Tijdens deze opleidingen leerde ik de basis van veel verschillende aspecten van land- en waterbeheer: van berekeningen voor waterstromen tot kennis over waterbeheer en bestuur. Vooral de grote variatie aan vakken heeft me goed voorbereid op mijn huidige functie."

"Omdat er tijdens de opleiding veel internationale studenten waren, heb ik ook geleerd om samen te werken met mensen uit verschillende culturen. Dat komt nu dagelijks van pas. Ik probeer ervoor te zorgen dat de samenwerking soepel verloopt. Nu ik de Ethiopische context steeds beter begrijp, kan ik die goed verbinden met de Nederlandse situatie."

"Tijdens mijn bachelor deed ik onderzoek naar watervergunningen bij een waterschap in Tanzania. Die stage heeft me goed voorbereid op mijn huidige werk. Ik heb daar ervaren hoe de formele werkelijkheid van waterbeheer binnen overheden verschilt van de dagelijkse praktijk van boeren die het water gebruiken."

Werken aan beter waterbeheer

"Mijn functie maakt deel uit van het Young Experts Programme (YEP) van het Dutch Water Partnership, de vertegenwoordiger van de Nederlandse watersector in het buitenland. Dit programma biedt mensen met minder dan vijf jaar werkervaring de mogelijkheid om maximaal twee jaar in het buitenland te werken."

"Via het programma heb ik een coach met wie ik kan sparren en volgde ik trainingen op het gebied van projectmanagement, intercultureel samenwerken en presenteren. Daarnaast heb ik persoonlijke ontwikkeldoelen opgesteld waarop ik regelmatig reflecteer. Ook maak ik deel uit van een netwerk van andere YEP-deelnemers, met wie ik ervaringen kan uitwisselen."

Gezamenlijk doel

"Mijn grootste drijfveer is om waterbeheer wereldwijd te verbeteren, vooral in uitdagende omgevingen zoals Ethiopië. Ik vind het bijzonder om te ervaren hoe anders de wereld daar is en hoe je daar samen kunt werken aan goed waterbeheer. Ik haal veel inspiratie uit mensen met verschillende achtergronden die een gezamenlijk doel weten te vinden, culturele verschillen overbruggen en daar samen naartoe werken."

Volg Wageningen University op social media

Blijf op de hoogte en volg alle activiteiten en verhalen van onze studenten.