Ga naar de inhoud

prof.dr.ir. J (Jaap) Keijer

prof.dr.ir. J (Jaap) Keijer

Hoogleraar/Leerstoelhouder

Biografie

Biografie

Ik ben hoogleraar Human and Animal Physiology. Ik ben een moleculair/biochemisch fysioloog met een sterke interesse in in vivo metabole processen. Ik onderzoek hoe deze veranderen met ouder worden en in chronische metabole ziekten en hoe we deze kunnen beinvloeden met functionele componenten uit de voeding. Gericht op mitochondrieen, substraat metabolisme en redox metabolisme, maak ik gebruikt van studies in probeer in mensen, modeldieren en cellen om de molecuaire en biochemische processen die ten grondslag liggen aan fysiologisch functioneren, gezondheid en ziekten te ontrafelen.

meer informatie kunt u vinden: www.hap.wur.nl

Nevenwerkzaamheden - prof.dr.ir. J (Jaap) Keijer

Nevenwerkzaamheden
  • Diverse (15-5-1991/31-12-2099)
    Evaluation of research projects, of research programs mainly for governmental/research organizations and evaluation of scientific manuscripts for publishers (peer review).
  • Molecular Nutrition and Food Research (1-1-2016/31-12-2099)
  • German Institute of Human Nutrition (1-7-2018/31-12-2099)
Over

Personal information

Adres

De Elst 1
6708WD WAGENINGEN

Postal address

Postbus/POBox 338
6700AH WAGENINGEN

Building

Zodiac E
122/E0255

Telefoon

+31317484136

Secretariaat

+31317484136

Expertises

Dierfysiologie en -biochemie, Biochemie, Celbiologie, Moleculaire biologie, Humane fysiologie en biochemie, Energiemetabolisme, Vetweefsel, Metabolisme, Nutrigenomica, Micronutriënten, Bioactieve voedingscomponenten, Mitochondria

Onderafdeling

Fysiologie van Mens en Dier