Meer dan een Snack: Snacken als Multidimensionaal Gedragssysteem waarmee Consumenten Eten en Drinken in het Dagelijkse Leven Ervaren.

Promotie
In het kort- 25 augustus 2026
- 10.30 - 12.00 uur
- Auditorium Omnia, gebouw 105, Wageningen Campus
- Livestream beschikbaar
Samenvatting
Onze eet- en drinkgewoonten veranderen. Het traditionele patroon van ontbijt, lunch en diner maakt steeds vaker plaats voor een flexibelere manier van eten en drinken, waarbij mensen verspreid over de dag meerdere eet- en drinkmomenten hebben. Dit fenomeen, ook wel “snackification” genoemd, roept belangrijke vragen op over wat snacken eigenlijk is en welke rol het speelt in ons dagelijks leven.
In dit proefschrift onderzocht Mariëlle de Vaal het complexe universum achter het snackgedrag van Nederlandse Millennials met behulp van een smartphone-app, computationele analyses en diepte-interviews. De resultaten laten zien dat snacken veel veelzijdiger is dan vaak wordt gedacht. Veel snackmomenten bleken voedzaam en functioneel, terwijl andere juist draaiden om ontspanning, plezier, genot, sociale verbinding of het reguleren van emoties.
In plaats van snacken per definitie als ongezond te beschouwen, laat dit onderzoek zien dat de betekenis en invloed ervan afhangen van hoe snacken verweven is in het dagelijks leven. Het proefschrift stelt daarom een nieuw perspectief voor: snacken is een multidimensionaal gedragssysteem waarmee mensen zichzelf voeden, hun behoeften vervullen, verbinding maken met anderen, en betekenis geven aan hun dagelijks leven.
Promovenda
De promovenda van de promotie "Meer dan een Snack: Snacken als Multidimensionaal Gedragssysteem waarmee Consumenten Eten en Drinken in het Dagelijkse Leven Ervaren".
Over de promotie
Datum
10:30 - 12:00